Rekonstrukcija i opremanje Odjela za dječju rehabilitaciju u Specijalnoj bolnici za ortopediju i rehabilitaciju „Martin Horvat“ Rovinj-Rovigno

Vrijednost investicije: 5.067.205 eura.

Investitori: Istarska županija sudjeluje u otplati kreditnog zaduženja u iznosu od 2.097.666,45, dok 1.969.538,55 eura otplaćuju svi istarski gradovi i sve općine. 

Istarska županija je osigurala i dodatni milijun eura izvornih sredstava za uređenje podrumskih prostorija i završetak radova.  

Izvođač radova: Vladimir Gortan d. d.

Početak - dovršetak projekta: 2023.-2025.

20. svibnja 2022. godine održano je svečano potpisivanje Pisma namjere o ostvarivanju suradnje na realizaciji Projekta rekonstrukcije i opremanja Odjela za dječju rehabilitaciju u Specijalnoj bolnici za ortopediju i rehabilitaciju „Martin Horvat“ Rovinj-Rovigno.

Opis projekta: 

Krajem 2020. godine, na inicijativu roditelja djece s neurorazvojnim teškoćama, Specijalna bolnica za ortopediju i rehabilitaciju „Martin Horvat“ Rovinj-Rovigno je započela s provođenjem ambulantne habilitacije neurorizične djece i djece s teškoćama u razvoju koja su uključena u program tzv. Rane intervencije u tada novouređenoj Senzoričkoj sobi u sklopu Projekta „Tim za ranu intervenciju za djecu s neurorizičnim teškoćama“ financiranim od strane Istarske županije, čime su se pokrile potrebe velikog broja mladih obitelji s područja cijele Republike Hrvatske. Bolnica, uz navedeni projektni Tim za ranu intervenciju, ima zaposlen i multidisciplinarni Tim za ranu intervenciju kojeg čine pedijatar, dječji fizijatar, dječji ortoped, logoped, psiholog, edukacijski rehabilitator, radni terapeut i fizioterapeut, odnosno sav potreban kadar koji će pružati adekvatnu zdravstvenu skrb u novom Odjelu za dječju rehabilitaciju. 

Početkom rada novog Odjela za dječju rehabilitaciju, osigurat će se svim našim najmlađim pacijentima s neurorizikom i teškoćama u razvoju da od samog rođenja pa do navršene osamnaeste godine života sve potrebne specifične zdravstvene usluge dobiju u potpuno posvećenom polikliničkom djelu koji se nalazi u prizemlju zgrade i prostire na ukupnoj neto površini od 395 m², a kojeg uz prijemni ured, prostoriju za dojenje i sanitarni čvor čini i osam ambulanti i tri terapijske sobe, dok je na prvom katu osiguran stacionarni dio s 26 postelja za djecu i njihove roditelje, a prostire se na ukupnoj neto površini od 459,16 m² koju pored sestrinske sobe, ambulante, sanitarnog čvora i ostalih pomoćnih prostorija, čini deset polivalentnih bolesničkih soba s pet kupaona, prostorija za igru (dnevni boravak) i kuhinja za pacijente. Cijeli podrumski prostor novog Odjela za dječju rehabilitaciju u ukupnoj neto površini od 581,24 m², a kojeg čini devet polivalentnih dvorana za fizikalnu terapiju djece i ostalih pomoćnih prostorija.